top of page

פותחים את הראש, השראה לעיצוב הבית או העסק שלכם : הזוכים באות העיצוב פנים לשנת 2017


בטקס חגיגי שהתקיים במוזיאון ת"א, הוכתרו מעצבי ואדריכלי העל של ישראל 2017, האנשים שהצליחו השנה יותר מכולם לחדש, לרגש, לפרוץ דרך ולהטביע את חותמם על עולם האדריכלות והעיצוב הישראלי.

גם השנה הוגשו מספר שיא של מעל 1,300 עבודות, יצירות אומנות שעברו תחת עינם הבוחנת והדקדקנית של חבר השופטים. העבודות מוינו ונבחנו על פי הקטגוריות המקצועיות להן הן משתייכות. השיפוט המדוקדק, מצא רק בחלק מהקטגוריות המשתתפות בתחרות, עבודה ראויה לפרס. בחלק מהקטגוריות, זכתה בפרס יותר מעבודה אחת. במהלך התחרות, הוכרזו העבודות שהעפילו לגמר בכל קטגוריה. עצם ההגעה לגמר מעידה על טיבן של העבודות ומהווה תעודת כבוד אמיתית ליוצריה. מבין כלל העולים לגמר, הוענק אות העיצוב לעבודות שקיבלו ציון מושלם חד משמעי. חבר השופטים עבד כמו חבר מושבעים -. עבודה זוכה חייבת להיות מוסכמת ע"י כל השופטים פה אחד. בתחרות אות העיצוב לא מוענק פרס ראשון או שני, אלא קיימות רק עבודות שראויות לפרס – או שאינן ראויות.

משרדים

משרדי אלגוטק, רעננה – סתר אדריכלים


במשרדי חברת הייטק, בתחום ההדמיה הרפואית, נענו המעצבים לאתגרים הקשורים ביצירת חללים ועיצוב תואמים לחברה: הרעיונות התכנוניים והעיצוביים, גובשו סביב עולם התוכן של החברה – גוף האדם ומרכיביו, והם עשו זאת בהצלחה יתרה.

משרדי סורוקר, אגמון, נורדמן – אורבך הלוי אדריכלים


חכמת שילוב החומרים, בטון ופלדת קורטן, בצורה מיוחדת, יצרו חלל מעניין, אחר, חדש, אלגנטי ומכובד. תקרה חשופה, עם רצפה נקייה וחלקה, הדגישו את חומרי החיפוי והצורות המעניינות. בחרנו בפרויקט בזכות הצלחת המעצבים ליצור מערך של קומפוזיציות, צורות ותמהיל חומרים לא שיגרתי בעולם עיצוב המשרדים. המעצבים יצרו הרמוניה ושלמות בשפה האדריכלית העיצובית הנבחרת. השכילו ליצור קומפוזיציות מרתקות במרחב, תוך כדי שימוש במפגשים בין סוגים של חומרים מהמוגמר ועד הבלתי עשוי.

מסחר

חנות בגדים במגזר החרדי – ליאור לייבוביץ', רון אברס


חנות שהתמודדה במגבלות של המגזר החרדי ביצירתיות, בהצלחה ובעידון אסטטי ראוי להערכה. מערך צבעוני עדין ומוקפד, לצד פתרונות אחסון חכמים למגוון מוצרים מועט. תאורה ושימוש מושכל במראה ששכפלה את בבאות החנות, הצליחה ליצור מהחלל המוגבל חלל מרתק.

חנות למוצרי תינוקות וילדים – אדריכל ירון אלדד


המעצב לקח את רעיון המחזור ותרגם אותו למוטיבים עיצוביים, בניסיון מוצלח להגיע לחלוקת חלל מרתקת. העיצוב חיבר בין קוביות משחק של ילדים, לבין מכולות וארגזי הובלה ימיים, של היבואנית.

אולם תצוגה, חברת הרברט – סיגל ברנוביץ', אירנה גולדברג ואדריכל פיצו קדם


מפגש חומרים וצורות, יוצרים דרמה בחלל הגדול. הפרספקטיבה המשתנה של האלמנטים התלויים והניצבים במרחב, יוצרת פסל קינטי שמשנה את צורתו בזכות האור המשתנה לאורך היום. המעצבים יצרו לחלל המתוכנן תוצאה ברמה של יצירת אומנות.

מסעדות

מסעדת אמריקה, בית ציוני אמריקה – סטודיו דן טרוים


מיזאקי – סיגל ברנוביץ', גלי אמית ואדריכל פיצו קדם


המעצבים יצרו צורה חדשה מצורה בסיסית והשתמשו בה בחומרים שונים, בחוכמה ובווירטואוזיות רעיונית רבה, כחיפוי קיר ובאלמנטים פנימיים. בחרנו בפרויקט בשל הצלחת המעצבים ליצור נוכחות מבנית רהוטה, ברורה ומרשימה בתוך חלל השוק. מיצוי המרקם המתורגם מצורה, חומר, צבע וקו, יצרו שליטה במערך שמצאנו כמרתק עד מרגש.

מגורים

דירה דקיקה וגבוהה, על רוטשילד – סטודיו XS, אדריכלים עופר רוסמן ורוני אביצור


תכנון חכם ,יעיל ומקורי. ממקומנו כשופטי אות העיצוב, אנו מעודדים את המאמץ העיצובי בניצול חללים מוגבלים בגודלם.

בית עם ערכים סביבתיים וחברתיים – קרן מילכברג פורת


בחרנו בפרויקט בזכות האתגרים שהציבה המעצבת בנושא האקולוגי. יצירת חלל יפה בצניעותו, המצליח לייצר מרחב אוורירי במתחם קטן, לכלל יצירה אדריכלית, המתקשרת בצורה מושכלת עם חוץ המבנה

היפוך הסכימה – אדריכל פיצו קדם


דירת מגורים המשקיפה אל הים התיכון ויודעת לשלב אותו בעיצובה, בחוויית החלל, בהשתקפות במראות וכנוף פנורמי. היא מפנה את תשומת הלב ממנה והלאה, אל הנוף האורבני.

דירת סטודיו לרווק, בנווה צדק – סטודיו 3322, ברוידס אדריכלים


מצאנו את חלוקת החלל מוצלחת ויעילה בחלוקת מתחמי המחייה, תוך כדי שמירה על פתיחות מרבית. פרויקט זה מראה על יכולת ליצור יצירה אדריכלית מוצלחת במתחם מוגבל.

אולם תצוגה, חברת הרברט – אורלי אלקבס אברון


(תכנון האולם: אדריכל פיצו קדם, סיגל ברנוביץ', אירנה גולדברג) התאורה, כמו עיצוב המקום, מצליחה להבליט את עקרונות העיצוב, בהארה, המחזקת את המוטיבים הפיסוליים במקום ונותנת לחלל להשתנות עם עיתות היום והשעה.

לובי מגדל אמות – אורלי אלקבס אברון (אדריכל: משה צור, עיצוב פנים: עודד חלף)


בית חשוף בצל פקאן – יעקבס יניב


הבית מצליח ליצור אווירה ביתית נעימה, תוך שימוש בחומרים שעשויים להיחשב קרים ותעשייתיים. התכנון מצליח להתמודד עם המשמעת הנדרשת כתוצאה מהשימוש בבטון חשוף ובבלוק בטון חשוף, התמודדות שמחייבת דקדקנות רבה בפרטי הביצוע.

קיוסק לילנבלום 3 – אדריכל יואב מסר


כתבות נוספות
חפש לפי תגיות
No tags yet.
 
 
 ליעוץ וקביעת פגישה חייגו 052-3090077 
 
 
bottom of page