top of page

איך לבחור תריס חשמלי לבית?

הם נראים אותו דבר אבל הם לא, והדגם שתבחרו ילווה אתכם שנים ארוכות, אז רגע לפני שאתם בוחנים ובוחרים תריסים חשמליים לבית, אספנו לכם את כל מה שחשוב לדעת.


איך בנוי תריס חשמלי?

תריס חשמלי הוא תריס גלילה, שגלילתו מעלה ומטה מבוצעת באמצעות מנוע חשמלי במקום רצועת תריס ידנית. התריס החשמלי בנוי משלושה מרכיבים מרכזיים: שלבי התריס, מנוע חשמלי וציר גלילה. המנוע וציר הגלילה מותקנים בתוך ארגז הממוקם מעל התריס. השלבים מחוברים זה אל זה כשהשלב העליון מחובר לבסוף אל ציר הגלילה. תריסים חשמליים מתאימים במיוחד למפתחי חלון רחבים, שבהם קיים קושי מובן להרים את התריס באופן ידני, אך כיום, משיקולי נוחות, משולבים התריסים החשמליים כמעט בכל מפתח בבית, לרבות מפתחי חלון צרים רגילים.


שלבי התריס

קיימים שלושה סוגי שלבים לבחירתכם:

שלב מוקצף – עשוי מעטפת אלומיניום דקה ובתוכה פוליאוריטן מוקצף המספק בידוד תרמי ואקוסטי. יתרונו הוא במחירו הזול ביחס לסוגי השלבים האחרים, וחסרונו הוא בחוזקו המבני – נחשב לתריס שביר וקל לפריצה וכן עשוי לעבור דפורמציה/עיוות בתריסים רחבים ברוחב של מעל 3 מטרים.

שלב משוך – עשוי פרופיל אלומיניום חזק וחלול ובעל חריצי מעבר לאוויר ואור בין השלבים. יתרונו הוא בחוזקו המבני, הקושי לפרוץ אותו והיכולת להשתמש בו במפתחי חלון רחבים וגדולים.

שלב משוך אור – שלב משוך בעל מרווחים גדולים יותר בין שלב לשלב באופן שמאפשר כניסה של אוויר ואור רב יותר , גם כשהתריס אינו פתוח עד הסוף.

בבחירת סוג התריס המתאים, יש לקחת בחשבון שיקולים כגון סכנת פריצה בקומות תחתונות, עיצוב וגודל החלונות. ככלל, תריסי שלב מוקצף יכולים להתאים מאוד לבתים בקומות עליונות, אך עבור בתים בקומות קרקע או בתים שבהם חשוב נושא העיצוב והאסתטיקה, יתאימו יותר תריסי שלב משוך/ משוך אור, בהם ניתן לשלב אביזרי מיגון נוספים.

ארגז התריס

ארגז התריס מאחסן את המנוע החשמלי ואת ציר הגלילה, ומגיע ב-3 תצורות מרכזיות:

  • ארגז נסתר – דורש הכנה מוקדמת בצורת בניית נישה מגבס המאפשרת להסתיר את הארגז "בתוך" הקיר או תכנון הקיר בעובי מתאים שיכיל את הארגז הסמוי

  • ארגז פנימי – מונובלוק - מותקן על הקיר הפנימי ומהווה חלק אינטגרלי ממסגרת החלון

  • ארגז חיצוני – מותקן על הקיר החיצוני של הבית

בבחירת ארגז התריס, יש לקחת בחשבון שיקולים של אסתטיקה וגישה לארגז. בקומות גבוהות קיים קושי לגשת אל ארגז חיצוני התלוי למעשה בין שמים וארץ, ובקומות תחתונות קיים סיכון לפריצתו. יחד עם זאת, ארגז חיצוני אינו פוגע באסתטיקה הפנימית של הבית. ארגז נסתר היא הבחירה האסתטית ביותר, אך דורשת כאמור הכנה מוקדמת.

מנוע התריס

בחירת המנוע היא כבר שלב שאותו אתם רוצים להשאיר לאיש המקצוע המתקין לכם את התריסים. לכל תריס יש להתאים מנוע שונה, בהתאם לגודל, רוחב וסוג התריס. כך למשל, תריס שלב משוך (כ-9 ק"ג למ"ר) יהיה כבד יותר משמעותית מתריס מוקצף (כ-5 ק"ג למ"ר), ולכן דורש מנוע חזק יותר. ככלל, משקל התריס יכול לנוע בין 10 ק"ג ועד 120 ק"ג ויותר, ולכל משקל בטווח זה יש להתאים את המנוע החשמלי הנדרש.

כמו כן, יש באפשרותכם לבחור מנוע מכני המופעל עם מתג המותקן בקיר, או במנוע המופעל באמצעות שלט אלחוטי. הפעלת מתג היא ברירת המחדל ובאפשרותכם להחליף אותה או להוסיף אליה פונקציה של שלט אלחוטי. ניתן לשלב זוג עיניות אלקטרוניות העוצרות את פעולת התריס במידה ומשהו חוסם את פעולת הקרן.

קליל קונטרול

קליל קונטרול היא מערכת מנועים שנשלטת בעזרת חיישנים ושלטים המתקשרים באמצעות גלי רדיו. ניתן להתאים סגירה, פתיחה או פתיחה חלקית של כל תריסי הבית בתזמונים מותאמים מראש, אפשרות לשלב חיישני אקלים כגון שמש, גשם ורוח. למשל, ניתן להגדיר בשלט שכאשר השמש זורחת, התריסים יעלו אוטומטית למעלה ואור חדש יאיר את הבית, או בגשמים ורוחות התריסים יסגרו למנוע כניסה של אבק ומים. כך למעשה יוצרים אלמנט של בית חכם.

Commenti


כתבות נוספות
חפש לפי תגיות
No tags yet.
 
 
 ליעוץ וקביעת פגישה חייגו 052-3090077 
 
 
bottom of page